O NÁS

Pro první vzorky textilu jsem si jel přes celou Ostravu na koloběžce, protože jsem neměl auto. Na první prodejní akci v Opavě jsem měl všeho všudy 15 ks věcí plus dvě trička s obrázkem a byl jsem za těžkého exota, protože pršelo a já neměl žádný stánek ani deštník. První úspěšná prodejní akce /stále bez stánku/ byla v Bruntále a sklad, ateliér i firmu mám doma na půdě v Opavě. Možná trochu punk, ale mě to baví i když má skvělá žena z toho občas šílí... :-))).
 
 
 
Každé tričko, mikča a další věci mají své jedinečné pojmenování podle mých oblíbených hereček, zpěvaček, filmových režisérů a jiných milovaných umělců. Mám třeba tričko DIANE Keaton, DAVID Lynch, LIV Ullmann, MILOŠ Forman, mikinu QUENTIN Tarantino, nebo tílko MEG Ryan a spoustu dalších... Po dceři jsem pojmenoval mikinu ELLA a po synovi dětské tričko ALBERT. 
 
  
Věci Café Evžen se neseperou, udrží si dlouho barvu, tvar a také vůbec nežmolkují. Jsou vhodné pro atopiky a různé ekzémisty. Jsou prostě boží!
 
 
Buď Evžen!!!
 
 
 evča-cokafečko
 
... a něco málo o mně.
 
/větší čtení, cca 2 minuty, ale klidně si to nechej na potom.../
 
Nejdříve jsme s kamarády Kolíkem, Zipem, Richardem a Šikulou na střední vydávali studentský časopis a hráli amatérské divadlo. V tom divadle nás tehdy bylo docela dost. Někteří z nás dnes dokonce divadlo hrají na profi úrovni v různých divadlech či se z nich stali renomovaní a oceňovaní hudebníci, režiséři a dramaturgové.
Poté jsme začali s kamarádem Kolíkem pořádat různé divadelní, hudební, výtvarné a poetické akce pod hlavičkou agentury Věžička. Těch akcí vážně bylo dost a lidé, kteří na naše akce chodili si říkali "věžičkáři". 
 
 
Následně jsem pomohl natočit pár kapelám několik nahrávek a videoklipů a dělal pro ně manažerskou práci. Moje srdcovka napořád zůstává u kluků z Psychonaut. Jednu pecku nám dělal Roman Holý a kluci dodnes v různých kapelách hrají a jsou vážně skvělí. 
 
Během toho všeho jsem ještě studoval produkci na filmovce ve Zlíně. Bylo to parádní. Celé dny v kině, které bylo přímo ve škole. Spolužáci vynikající a spousta z nich se v oboru chytla a jsou z nich významní tvůrci či respektovaní profíci ve svých profesích. Mám z nich obrovskou radost.
 
 
Potom jsme s kamarádem Alešem a dalšími společníky otevřeli první café&bar Café Evžen v Opavě. Druhý a třetí jsem již otevřel sám. V těchto podnicích se odehrálo přes 2000 různých kulturních a společenských produkcí. Z Evžena se stal lokální fenomén, neskutečně trendy  a časem vlastně legendární podnik.
 
O jednoho Evžena jsem zajímavou shodou okolností přišel, druhého přeprodal kamarádovi a třetího jsem prostě zavřel. Určitě mám v plánu Evžena někde a někdy opět otevřít, tak se těšte.
Jo, kamarád Aleš mi zůstal a moc mu za vše děkuji.
 
 
Během toho jsem také podnikal několik dalších aktivit kolem filmu, muziky, designu, atd. Zahrál jsem si třeba malou roli havířovského hokejisty Gajdoše v seriálu Lajna, na kterém jsem částečně dělal i produkci. S uměleckými kamarády Liborem a Danem jsme vymysleli a zrealizovali skvělé sochařské sympozium a určitě v tom budeme pravidelně pokračovat. Plus několik dalších aktivit, ale pro dnešek už toho bylo myslím dost. . .
 
 
 
No a teď mám novou art&eko módní značku. Pomáhají mi s tím skvělé kamarádky a kamarádi.
 
 
 
Michal Škoda
 
Veliké poděkování všem, kteří kdy byli a i nadále jsou v tom se mnou. . .  díky, díky!
 
To nej poděkování mé ženě a dětem.
 
 
 
Odpoutejme svou představivost. Hleďme do budoucnosti.
Stephen Hawking
 
 
 
x